Otto Eerelman

Groningen 1839-1926
Optocht van boeren en boerinnen na een ringstekerij in Oudelande, Zuid-Beveland, olieverf op doek 60,4 x 90,6 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1923

tentoonstelling: Leek, Museum Nienoord, 'Otto Eerelman, schilder van aanzien', 9 juni-2 aug. 2015.

Otto Eerelman was leerling van de Academie Minerva in Groningen en later van de Antwerpse Academie (1864-1865). Begonnen als schilder van oud-Hollandse interieurs en genrestukken vestigde Eerelman gaandeweg zijn reputatie als schilder van paarden: paarden in de wei, voor de koets, sjees of arrenslee, en in het circus. Beroemd zijn ook zijn schilderijen van koningin Wilhelmina als amazone. Zijn latere werk, uit begin jaren tachtig, betreft bijna uitsluitend hondenportretten of jonge honden in een groep.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-