Horst Antes

Heppenheim (Duitsland) 1936
Paar in interieur, potlood/krijt/inkt/gouache op papier 36,4 x 30,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 29.VII.64

herkomst: rechtstreeks verworven van de kunstenaar door de vorige eigenaar.

De Duitse schilder en beeldhouwer Horst Antes werd wereldberoemd met zijn Kopffüssler (koppoters), figuren die grotendeels bestaan uit hoofd, armen en benen. In 1960 schildert Antes deze groteske gestalten voor het eerst. In de jaren die volgen zou hij in allerlei technieken en vormvarianten op dit thema voortborduren: in schilderijen, aquarellen, grafiek en, vanaf 1963, in monumentale sculpturen. Al in 1959 won de kunstenaar prestigieuze prijzen en beurzen. Op 19-jarige leeftijd werd hij leraar aan de academie van Karlsruhe. Zijn werk maakt in Duitsland deel uit van de collecties van de Kunsthalle in Hamburg, het Museum Ludwig en de Nationalgalerie in Berlijn.

Dit aquarel is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.000,-