Carl Eduard Ahrendts

Den Haag 1822-1898
Paard en slee op het ijs, olieverf op paneel 27,8 x 24,4 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1846

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

De autodidact Carl Eduard Ahrendts schilderde fijn uitgewerkte romantische zomer- en winterlandschappen, strand- en stadsgezichten. Hij werkte en woonde zijn hele leven in Den Haag maar schilderde ook in Gelderland en reisde naar Kleef, getuige een enkel panoramaschilderij van deze stad. Hoewel het niet geheel duidelijk is of Ahrendts tot de leerlingenkring van B.C. Koekkoek heeft behoord, lijkt zijn werk wat onderwerp en compositie betreft door Koekkoek te zijn beïnvloed.

vervangingswaarde: € 2.000,-
bieden vanaf: € 800,-