Willem Johan Boogaard

Haarlem 1842-1888 Antwerpen (België)
Paarden en knecht bij de stal, olieverf op paneel 20,0 x 27,2 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1877

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Willem Johan Boogaard was een bekend paardenschilder. Hij werd in 1842 geboren in Haarlem en kwam daar al jong in de leer bij Pieter Frederik van Os, telg uit een uitgebreide schildersfamilie. Net als zijn leermeester specialiseerde Willem Johan zich in het schilderen van paarden, vooral van werkpaarden rustend in de stal na gedane arbeid. Ook zijn er genrevoorstellingen met dieren, enkele landschappen en stillevens van de schilder bekend. Werk van hem bevindt zich o.a. in de collectie van het Teylers Museum in Haarlem.

vervangingswaarde: € 4.500,-
bieden vanaf: € 1.200,-