Eliazer 'Elie' Neuburger

Amsterdam 1891-1972 Amstelveen
Pianospelende vrouw, houtskool en aquarel op papier 55,8 x 76,3 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: mevrouw A.J. Neuburger-Tromp, Amsterdam; coll. Stedelijke Musea Gouda, inv.nr. 53234 (schenking), afgestoten in mei 2006.

Elie Neuburger kwam uit een echte Amsterdamse familie. Zijn vader was diamantbewerker, een vak dat hij zelf later ook zou uitoefenen. Daarnaast kreeg hij ’s avonds teken- en schilderonderricht aan de academie. Belangrijk voor zijn artistieke vorming waren de lessen van kunstenaar Gerrit Willem Knap, die de schilder leerde om op losse, onbevangen manier de essentie van zijn onderwerp weer te geven. Deze manier van schilderen werd kenmerkend voor Neuburgers gehele oeuvre. Zijn onderwerpen vond de schilder vooral in en rond Amsterdam: stadsgezichten, landschappen en portretten van vooraanstaande lieden uit de gemeentepolitiek, musici en acteurs. Zelf was hij ook een groot muziekliefhebber. De kunstenaar was lid van St.-Lucas in Amsterdam en van De Onafhankelijken.

vervangingswaarde: € 2.200,-
bieden vanaf: € 1.000,-