Philippus Jacob 'Flip' Hamers

Watergraafsmeer 1909-1995 Kortenhoef
Pin-upgirl, potlood en aquarel op papier 51,3 x 38,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1956

De zeer veelzijdige kunstenaar Flip Hamers was autodidact, op wat lessen van de Loosdrechtse schilder Dirk Smorenberg na. In een stevige impressionistische stijl, met grote vlakken en heldere, gedurfde kleuren, schilderde hij stadsgezichten, figuren en portretten, de Loosdrechtse plassen en scènes met zwemsters en zonnebaadsters. Dit alles zó aantrekkelijk dat hij al vanaf het begin van de jaren 30 van zijn opdrachten en verkopen kon leven. In 1940 vestigde de schilder zich in Kortenhoef. Flip Hamers was zeer reislustig en bezocht o.a. Bali, India, Pakistan en de Antillen. Na 1945 voer hij vaak als gast mee op marineschepen; in 1953 was hij medeoprichter van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders.

vervangingswaarde: € 4.800,-
bieden vanaf: € 2.400,-