Frans van Severdonck

Brussel 1809-1889
Pluimvee en vogels in weids landschap, olieverf op paneel 17,8 x 26,0 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1886

annotatie: met verso authenticiteitsverklaring van de schilder: 'Le soussigné déclare que le tableau ci contre représentant coq poules canards pigeons est peint par moi, Francois Van Severdonck'.

herkomst: part. bezit Duitsland.

De Belgische schilder Frans van Severdonck, woonde en werkte in Brussel en schilderde voornamelijk genrestukken en landschappen met koeien, schapen en pluimvee. Hij wordt wel gerekend tot de navolgers van de Belgische veeschilder Eugène Verboeckhoven, die in 1827 in Brussel kwam wonen en daar op de Salon met zijn veestukken grote successen boekte. Gedurende de hele 19e eeuw was het veestuk een zeer geliefd genre. In België waren onder anderen ook Frans van Leemputten en Remy Maes navolgers van Verboeckhoven, in Nederland Albertus Verhoesen. Musea: Boekarest, Rouaan en Sète.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-