Simon van den Berg

Overschie 1812-1891 Arnhem
Polderlandschap met rustend vee, olieverf op paneel 17,6 x 26,0 cm, gesigneerd l.o.

tentoonstelling: Winterswijk, Villa Mondriaan, 'Vee in beeld', 4 maart-4 sept. 2016.

Als boerenzoon begon Simon van den Berg relatief laat aan een schilderscarrière. Pas na een tweejarige leertijd bij de beroemde P.G. van Os ontwikkelde hij zich in de jaren veertig van de 19de eeuw tot een van de belangrijkste veeschilders van de Hollandse Romantiek. Soms stoffeerde hij ook landschappen van tijdgenoten. In 1854 werd de bijzonder veelzijdige schilder benoemd tot directeur van het Mauritshuis in Den Haag.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-