Paul Joseph Constantin 'Constan(t)' Gabriel

Amsterdam 1828-1903 Scheveningen
Poldermolen bij Leidschendam, olieverf op paneel 39,4 x 60,0 cm, gesigneerd l.o.

literatuur: vgl.: Moniek Peters, Benno Tempel (red.), 'Paul Joseph Constantin Gabriël (1828-1903). Colorist van de Haagse School', Zwolle 1998, pag. 122, afb. 90.

tentoonstelling: Veenendaal, Museum Veenendaal, 'De Haagse School. Hollandse pracht', 1 april-30 aug. 2017.

Gabriel wordt wel gekarakteriseerd als de portrettist bij uitstek van het Hollandse polderlandschap. Het schilderen in de natuur leerde hij in Oosterbeek, waar hij enige tijd verbleef samen met J.W. Bilders en J.H.L. de Haas. Tussen 1860 en 1884 woonde Gabriel in Brussel. Van daaruit keerde hij regelmatig terug om de Hollandse plassen en polders te schilderen. Tot in de jaren tachtig was dat vooral het gebied rond Kortenhoef, Abcoude en Vreeland. Nadat hij in 1884 naar Scheveningen verhuisde werkte hij veel in de omgeving van Den Haag. Uiteindelijk ontwikkelde Gabriel zich tot een van de toonaangevende schilders van de Haagse School.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-