Otto Willem Albertus 'Albert' Roelofs

Schaarbeek (België) 1877-1920 Den Haag
Portret van een jonge vrouw, olieverf op doek 105,0 x 89,5 cm, gesigneerd r.b. en gedateerd '17

herkomst: kunsthandel W.M. Stam, Den Haag.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Albert Roelofs werd in 1877 in Brussel geboren als zoon van de beroemde landschapschilder Willem Roelofs. Na de eerste teken- en schilderlessen van zijn vader bezocht hij vanaf 1893 de academie in Den Haag. Drie jaar later keerde hij weer terug naar zijn geboortestad. Aanvankelijk schilderde de jonge Roelofs landschappen, daarna ontwikkelde hij een voorkeur voor genrestukken en portretten. Zijn trouwste model was zijn vrouw Tjieke. Zij inspireerde hem tot talloze figuurstukken die getuigen van een intiem, huiselijk geluk. Vooral in België waren zijn schilderijen zeer geliefd in kringen van de welgestelde bourgeoisie.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 5.500,-