Hessel de Boer

Haarlem 1921-2003 Den Haag
Portret van koningin Beatrix, olieverf op doek 46,2 x 32,3 cm

herkomst: familie van de kunstenaar

literatuur: 'Binnenhof', 21 sept. 1981 (afb.); 'Witte Periodiek', jrg. 5, nr. 2 (dec. 1981).

De Haagse schilder Hessel de Boer schilderde naast stillevens, stadsgezichten en interieurs na 1954 vooral portretten. Belangrijk was dat het innerlijk van de afgebeelde daarin tot uitdrukking kwam. Persoonlijkheid en gedachten moesten erin worden uitgedrukt. Dit portret van Koningin Beatrix is een voorstudie voor een schilderij ‘ten halve lijve’ van de vorstin. Hessel de Boer maakte portretten van koningin Beatrix en prins Claus in opdracht van de Haagse sociëteit ‘De Witte’. Deze schilderijen werden in september 1981 onthuld.

vervangingswaarde: € 3.500,-
bieden vanaf: € 1.500,-