Jan Willem 'Willy' Sluiter

Amersfoort 1873-1949 Den Haag
Gebrs. Henke en Zonen, Gelderschekade 5, Amsterdam, inkt en aquarel op papier op board 48,0 x 30,3 cm, gesigneerd l.o.

Willy Sluiter had twee uitgesproken talenten. Hij schilderde prachtige, impressionistische landschappen en haven- en strandgezichten. Daarnaast was hij een rastekenaar die in staat was om in vlotte, vaak humorvolle schetsen en aquarellen het leven om zich heen vast te leggen. In zijn tekeningen van vrienden en familie, van het mondaine strand- en uitgaansleven in Scheveningen, van reizen en van de welgestelde sneeuwtoeristen in Davos en St. Moritz toont hij zich een chroniqueur van zijn tijd. Sluiters’ tekentalent leidde ook tot vele opdrachten voor boekomslagen, illustraties, affiches en ander reclamewerk. Vanaf de jaren twintig was hij een bekend en zeer succesvol kunstenaar.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-