Gabriël Henriques de Castro

Amsterdam 1808-1853
Pronkboeket met vogelnestje, olieverf op doek 55,9 x 44,2 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1837

Gabriël Henriques de Castro was een telg uit een welgestelde Joods-Portugese koopmansfamilie in Amsterdam. Conform de traditie werd hij voor de koophandel opgeleid, maar de schilderkunst boeide hem geleidelijk aan steeds meer. Hij kreeg les van Arnoldus Bloemers (1792-1844), die in de vroege 19e eeuw behoorde tot de meest vooraanstaande schilders van pronkstillevens. In het voetspoor van zijn leermeester en in de beste Hollandse traditie schilderde De Castro kunstige stillevens van bloemen en vruchten, geschikt in een terracotta vaas met reliëf versierd, geplaatst tegen een lichte achtergrond.

verzekeringswaarde: € 22.000,-
bieden vanaf: € 12.000,-