Annette 'Anna' Reijerman

Zevenaar 1773-1835 Amsterdam
Pronkstilleven op marmeren plint, olieverf op doek 59,7 x 51,6 cm, gesigneerd l.o. met initialen

annotatie: op etiket op spieraam 'Annette Reijerman'

Schilderes van bloemstillevens, getrouwd met de historie- en portretschilder Louis Moritz. Als eerste vrouwelijke kunstenaar ontving zij in 1817 een ereprijs van het Amsterdamse kunstenaarsgenootschap Felix Meritis. Anna Reijerman was een succesvol en gewaardeerd schilderes, die haar werk vanaf 1813 regelmatig exposeerde, onder meer op de jaarlijkse tentoonstellingen van Levende Meesters. Dit is het enige bekende olieverfschilderij van haar hand. Het Rijksprentenkabinet in Amsterdam bezit een fijn uitgewerkte aquarel van deze kunstenares.

vervangingswaarde: € 14.000,-
bieden vanaf: € 6.500,-