Oswald Wijnen

Heusden 1736-1790 Amsterdam
Pronkstilleven, aquarel op papier 40,6 x 30,1 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1778

Deze 18e-eeuwse schilder werd in 1736 geboren in Heusden. Zijn specialisatie was het aquarelleren van weelderige bloem- en fruitstillevens. Dit kleurrijke werk op papier is dan ook zeer representatief voor het oeuvre van Oswald Wijnen. Zijn grote voorbeeld was de beroemde Amsterdamse bloemenschilder Jan van Huijsum. Hij staat bekend om zijn bloemstillevens die zijn samengesteld met bloemen uit diverse jaargetijden. De tekeningen van Wijnen werden onder anderen aangekocht door zijn tijdgenoot en één van Nederlands belangrijkste kunstverzamelaars, Cornelis Ploos van Amstel (1726–1798). Tegenwoordig bezit het Teylers Museum in Haarlem meerdere werken van de aquarellist. De tekenaar overleed in 1790 te Amsterdam.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-