Christiaan 'Karel' Appel

Amsterdam 1921-2006 Zürich (Zwitserland)
Rabbit, krijt en acryl op papier 50,1 x 64,9 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '69

Karel Appel was één van de hoofdfiguren van de naoorlogse CoBrA-beweging (1948-1951). Zijn werk wordt gezien als representatief voor de idealen van deze groep schilders, die in hun werk uitdrukking gaven aan hun verzet tegen de traditionele schilderkunst met haar regels en taboes. In zijn CoBrA-tijd schilderde Appel fabeldieren en fantasiewezens. Na 1951 werd zijn schildertrant steeds heftiger, totdat lijn en kleurvlak samensmolten tot één turbulente, expressieve verfmassa.

vervangingswaarde: € 55.000,-
bieden vanaf: € 28.000,-