Jean Milo (Emile Jean Ghislain van Gindertael)

Sint-Joost-ten-Node (België) 1906-1993 Rixensart (België)
Reflectie, olieverf op doek 170,0 x 75,0 cm, gesigneerd r.o.

Dit schilderij van Emile Jean Ghislain van Gindertael (1906-1993), beter bekend met zijn pseudoniem Milo, behoort vermoedelijk tot zijn vroege periode. Het oevre van de kunstenaar laat vanaf de jaren 30 een ontwikkeling zien van fijnzinnig impressionme naar pure abstractie. Aanvankelijk gaat hij onder invloed van het Franse kubisme over tot het vereenvoudigen van vormen in stillevens en interieurs. Vanaf de jaren 50 wordt de uitbeelding van de werkelijkheid volledig losgelaten. Daarnaast blijft hij ook vlot-impressionistische interieurs en stadsgezichten schilderen. Van Gindertael was een van de oprichters van ‘La Jeune Peinture Belge’ (1946) en van ‘Art Abstrait’ (1952).

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-