Amandus Faure

Hamburg (Duitsland) 1874-1931 Stuttgart (Duitsland)
Reizend circus; verso: Vrouw met bloemstilleven, olieverf op doek 90,5 x 130,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '05

herkomst: part. bezit Duitsland.

De temperamentvolle Duitse schilder Amandus Faure had een voorliefde voor het artiestenleven, in het bijzonder voor de wereld van het variété en het circus. Daarnaast schilderde hij ook bloemstillevens en interieurs met figuren. Faure werd opgeleid aan de academie in Stuttgart en ondernam daarna lange reizen naar Italië, Spanje, Frankrijk, Nederland en Marokko. Zijn schilderijen, geschilderd in donkere, diepe kleuren met soms helle (kunst)lichteffecten, ademen vaak een sfeer van zinnelijkheid die met intens leven gepaard gaat.

vervangingswaarde: € 14.000,-
bieden vanaf: € 6.800,-