Marinus Adrianus Koekkoek I

Middelburg 1807-1868 Amsterdam
Reizigers en vee langs de bosrand, olieverf op paneel 26,5 x 35,9 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. coll.; Kunsthandel P.A. Scheen, Den Haag.

Marinus Adrianus was leerling van zijn vader J.H. Koekkoek. Aanvankelijk was hij huisschilder en dreef hij een schilderswinkel. In 1837 trok hij naar het Duitse Kleef om daar in de leer te gaan bij zijn broer Barend Cornelis. Zijn breed opgezette landschappen, voornamelijk zomertaferelen, zijn weids en open, de bosschages minder zwaar dan die in het werk van zijn broer. De kleine mens- en dierfiguurtjes in zijn landschappen illustreren het romantische idee om de grootsheid van de natuur te plaatsen tegenover de nietigheid van de mens.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-