François Joseph Jean 'Frans' de Geetere

Oudergem (België) 1895-1968 Parijs
Rivieroever, aquarel en gouache op papierpotlood 36,2 x 61,8 cm, gesigneerd r.b.

Frans de Geetere, opgegroeid in een familie waarin kunst en muziek een grote rol speelden, koos jong voor een loopbaan als schilder. Zijn opleiding volgde hij aan de academie in Brussel. In 1916 vluchtte de schilder naar Utrecht, waar hij Janus de Winter en andere Utrechtse modernisten leerde kennen. Daar werd zijn werk ook ontdekt door de kunsthandelaar d’Audretsch. Zijn stillevens kenmerkten zich door de weergave van een diepere werkelijkheid. ‘Meer dan aanschouwende dingen geeft hij doorleefde gevoelens weer’, schreef een criticus in 1917. In 1920 vertrok hij naar Parijs aan boord van zijn Rijnaak ‘Marie-Jeanne’ om aan te leggen aan de Quai de Conti. Hier bleef hij verder wonen en werken.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-