Andreas 'Andries' Schelfhout

Den Haag 1787-1870
Riviervallei met watermolen, olieverf op paneel 23,3 x 31,5 cm, gesigneerd l.o.

Al tijdens zijn leven waren de ijsgezichten en zomerlandschappen van Andreas Schelfhout zeer geliefd. Hij schilderde ze zorgvuldig, met groot technisch raffinement en met een sterk gevoel voor anekdotisch detail. De droge vrieskou van een winterse dag en de zoete atmosfeer van een zomers landschap kon hij weergeven als geen ander. Soms werden zijn werken gestoffeerd door veeschilder P.G. van Os. Schelfhout is met B.C. Koekkoek Nederlands belangrijkste romantische landschapschilder en had veel leerlingen, onder wie Charles Leickert, L.J. Kleijn, Nicolaas Roosenboom en, verrassend genoeg, ook de vernieuwende impressionist J.B. Jongkind.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-