Everhardus Koster

Den Haag 1817-1892 Dordrecht
Roeiers op het Havenrak, Broek in Waterland, olieverf op paneel 18,7 x 30,5 cm, gesigneerd l.o.

Everhardus Koster nam op 16-jarige leeftijd tekenles bij B.J. van Hove omdat hij scheepswerktuigbouwkundige wilde worden. Van Hove zag echter een schilder in hem en Koster volgde zijn advies op. Hij ontwikkelde zich tot een knap schilder en aquarellist van zee- en riviergezichten. Door tijdgenoten werd Koster wel ‘de Cuyp van onze dagen’ genoemd. Veel werk van hem werd naar Duitsland en Engeland verkocht.

vervangingswaarde: € 12.000,-
bieden vanaf: € 5.500,-