Adriaan Barend 'Jaap' Wagemaker

Haarlem 1906-1972 Amsterdam
Roestrood, gemengde techniek op board 76,0 x 66,0 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '69

annotatie: verso: 'Jaap Wagemaker '69' en genummerd 442 [J.W. nr. 442]

herkomst: coll. Unilever N.V. Rotterdam, aangekocht op 3 jan. 1973, inv.nr. 90915 (als 'Zwarte Streep').

literatuur: Simon den Heijer, Marike van der Knaap, 'Jaap Wagemaker. Schilder van het elementaire', Zwolle 1995, pag. 188, cat.nr. S.69-020 (J.W. nr. 442).

Voor Jaap Wagemaker is de kleur ‘Roestrood’ onderhevig aan het onderwerp van zijn compositie. Het is zowel vorm als inhoud. Zijn materieschilderij, bestaande uit hout, klei en roestrode verf, geeft blijk van een grote zeggingskracht die naar hemzelf verwijst.

vervangingswaarde: € 11.000,-
bieden vanaf: € 5.000,-