'Margaretha' Cornelia Johanna Wilhelmina Henriëtta Roosenboom

Den Haag 1843-1896 Voorburg
Roze rozen op stenen plint, aquarel en gouache op papier 35,1 x 53,3 cm, gesigneerd r.o.

De eerste schilderlessen kreeg Margaretha Roosenboom van haar vader, N.J. Roosenboom, terwijl grootvader Andreas Schelfhout haar de aquareltechniek bijbracht. Het liefst schilderde Margaretha bloemen in hun meest natuurlijke staat, geschikt in vazen of als boeket los neergelegd op de bosgrond. Dat betekent dat in haar stillevens ook wilde en uitgebloeide bloemen voorkomen. Hiermee brak zij bewust met de traditie van het 18e-eeuwse, zorgvuldig geschikte pronkstilleven. Eén bloemsoort – dikwijls rozen – vormt vaak het hoofdmotief van haar schilderijen en aquarellen. Over haar warme tonen en specifieke kleurgebruik schreef een tijdgenoot ‘Vermeer had zijn eigen blauw (…) Rembrandt zijn gulden kleurengamma, Margaretha Roosenboom haar, als roze paarlen glanzende nuanceringen’.

Dit aquarel is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 48.000,-
bieden vanaf: € 26.500,-