Jan Voerman jr.

Hattem 1890-1976 Blaricum
Roze rozen, olieverf op board 18,0 x 12,7 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '63

annotatie: verso: 1963/17

Jan Voerman werd geboren in 1890 als zoon van de kunstschilder Jan Voerman sr., vooral bekend als de schilder van IJsselgezichten bij Hattem. Voerman jr. kreeg les van zijn vader en op zeer jonge leeftijd werd hem gevraagd om de illustraties te maken voor de bekende Verkade-natuuralbums. Ook voor zijn schilderijen koos hij meestal onderwerpen uit de natuur, zoals landschappen en stillevens van planten en bloemen. Hij bestudeerde deze zeer nauwkeurig, hetgeen in zijn schilderijen duidelijk tot uiting komt.

vervangingswaarde: € 4.800,-
bieden vanaf: € 2.400,-