Adriana Johanna Haanen

Oosterhout 1814-1895 Oosterbeek
Rozen en chrysanten op de bosgrond, olieverf op paneel 25,5 x 36,0 cm, gesigneerd l.o.

annotatie: verso op etiket: 'Flowers, Adriana Haanen from Amsterdam Exhibition'.

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

Adriana Haanen was gespecialiseerd in het schilderen van stillevens met bloemen en vruchten, soms met dood wild. In haar werk is de verandering te zien van het tradionele, stijf gearrangeerde bloemstilleven van de 17e en 18e eeuw naar de ‘natuurlijke’ boeketten en stillevens van de 19e eeuw. Evenals de jongere Margaretha Roosenboom en Gerardine van de Sande Bakhuyzen schonk zij aandacht aan het natuurlijk aanzien en het eigen karakter van de bloemen die ze afbeeldde. Adriana Haanen hield van ongedwongen arrangementen, soms in een mand, in een krachtig koloriet.

vervangingswaarde: € 25.000,-
bieden vanaf: € 12.500,-