Johannes Hubertus Leonardus de Haas

Hedel 1832-1908 Königswinter (Duitsland)
Rustend vee in de wei, olieverf op paneel 31,3 x 47,1 cm, gesigneerd r.o.

Jan de Haas schilderde voortreffelijke veestukken: welvarend rood- en zwartbont vee in een landschap of andere stoer gemodelleerde dieren. Het vee was voor hem duidelijk hoofdzaak, het landschap kwam op de tweede plaats. In navolging van Willem Roelofs, die hij rond 1853 in Oosterbeek had leren kennen, verhuisde De Haas in 1857 naar Brussel. Van daaruit kwam hij regelmatig naar Nederland om inspiratie op te doen. Bekend is dat hij menigmaal het werk van Willem Roelofs, P.J.C. Gabriel en J.Th. Abels van vee voorzag.

vervangingswaarde: € 10.000,-
bieden vanaf: € 5.000,-