Henriette Ronner-Knip

Amsterdam 1821-1909 Brussel
Rustend vee in een wei, Den Bosch in de verte, olieverf op paneel 33,0 x 39,2 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1845

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Henriette Ronner-Knip schilderde aanvankelijk dierstukken en honden, maar na 1870 specialiseerde ze zich in het schilderen van poezen. Feilloos wist ze de textuur van vachten, ogen en kleuren weer te geven en trof ze de soms rustige, soms speelse en onderzoekende aard van poezen. Haar werk was vooral geliefd bij de opkomende bourgeoisie in de 19e eeuw. Zij verbeeldt haar dieren dan ook al spelend, slapend en kruipend op en over de kostbare meubels en luxueuze stoffen die bij deze rijk geworden burgers zo in trek waren. Zowel in Nederland als in België werd zij vanwege haar werk geridderd.

vervangingswaarde: € 9.000,-
bieden vanaf: € 4.000,-