Jan Jacob Spohler

Nederhorst den Berg 1811-1866 Amsterdam
Schaatsers en koek-en-zopie op bevroren rivier, olieverf op paneel 43,0 x 59,0 cm, gesigneerd r.o.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Jan Jacob Spohler werd tot schilder opgeleid op het atelier van de destijds beroemde historieschilder Jan Willem Pieneman. Geleidelijk aan legde hij zich toe op het schilderen van gedetailleerde, Hollandse zomer- en winterlandschappen, met alle ingrediënten die deze taferelen in de 19e eeuw zo geliefd maakten: kalm voortgaande zeil- en roeiboten, bezige figuurtjes, koude wintergezichten met spiegelend ijs, kale bomen, schaatsers, en vaak ‘ijspret’ rond een koek-en-zopie. Hij was leermeester van zijn zoon Jacob Jan Coenraad Spohler. Zijn andere zoon, Johannes Franciscus, specialiseerde zich in stadsgezichten.

vervangingswaarde: € 37.000,-
bieden vanaf: € 18.000,-