Elias Pieter van Bommel

Amsterdam 1819-1890 Wenen
Schaatsers op een bevroren dorpsvaart bij een molen, olieverf op doek 50,1 x 76,1 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1870

Elias Pieter van Bommel was een leerling van de Rijksacademie van Amsterdam en van de iets oudere Amsterdamse landschapschilder George Andries Roth. Aanvankelijk schilderde Van Bommel onder invloed van zijn leermeester landschappen, later ging hij over op het schilderen van fijn uitgewerkte stadsgezichten met levendige stoffage. Inspiratie deed hij op in steden als Rotterdam, Dordrecht en Amsterdam. Ook maakte hij studiereizen door België, Duitsland, Frankrijk en Italië.

vervangingswaarde: € 19.000,-
bieden vanaf: € 8.800,-