Jan Jacob Spohler

Nederhorst den Berg 1811-1866 Amsterdam
Schaatsplezier op een vaart bij een molen, olieverf op paneel 39,2 x 55,3 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: coll. Guillaume Campo, Antwerpen, België; coll. P.D. Ketellappers, Brussel/Triëst (Italië), 1972.

Jan Jacob Spohler werd tot schilder opgeleid op het atelier van de destijds beroemde historieschilder Jan Willem Pieneman. Geleidelijk aan legde hij zich toe op het schilderen van gedetailleerde, Hollandse zomer- en winterlandschappen, met alle ingrediënten die deze taferelen in de 19e eeuw zo geliefd maakten: kalm voortgaande zeil- en roeiboten, bezige figuurtjes, koude wintergezichten met spiegelend ijs, kale bomen, schaatsers, en vaak ‘ijspret’ rond een koek-en-zopie. Hij was leermeester van zijn zoon Jacob Jan Coenraad Spohler. Zijn andere zoon, Johannes Franciscus, specialiseerde zich in stadsgezichten.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-