Nicolaas Johannes Roosenboom

Schellingwoude (Ransdorp) 1805-1880 Assen
Skating fun on The Serpentine, Hyde Park, olieverf op doek 43,3 x 53,7 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 'London' '55

herkomst: part. bezit Canada.

Nicolaas Roosenboom was een van de meest talentvolle leerlingen van de romantische landschapschilder Andreas Schelfhout. Dit is duidelijk te zien in zijn zomer- en wintergezichten. De lage horizon, aandacht voor verhalende details en balans tussen voor- en achtergrond nam hij van zijn leermeester over. De goede verkoop van zijn schilderijen stelde de schilder in staat om veel te reizen, o.a. door Duitsland, België, Schotland en Engeland. Ook werkte hij enige tijd samen met de Belgische veeschilder Eugène Verboeckhoven.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-