'Willem' Anthonie van Deventer

Den Haag 1824-1893
Schepen op kalme zee, aquarel op papier 35,6 x 58,5 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: Koninklijke Verzamelingen; nalatenschap H.K.H. Prinses Juliana (1909-2004), Koningin der Nederlanden van 1948 tot 1980.

Willem van Deventer kreeg zijn eerste schilderlessen van zijn oom Hendrikus van de Sande Bakhuyzen. Daarna bezocht hij van 1843 tot 1846 de Haagse Tekenacademie waar toen ook de romantische marineschilders Sam Verveer en Antonie Waldorp les gaven. Mogelijk speelden zij een rol in de keuze van de jonge schilder om zich te specialiseren in het rivier- en zeegezicht. Deze aquarel komt vermoedelijk uit de collectie van Willem III. Hij verzamelde actief aquarellen van (Haagse) tijdgenoten en bekend is dat hij ook werk kocht van W.A. Van Deventer.

vervangingswaarde: € 8.800,-
bieden vanaf: € 4.400,-