Abraham Hulk

Londen 1813-1897 Zevenaar
Schepen voor anker op kalme zee, olieverf op paneel 34,0 x 45,0 cm, gesigneerd r.o.

Abraham Hulk, schilder en avonturier, werd geboren in een familie van grotendeels marineschilders. Hij koos echter aanvankelijk voor het schilderen van portretten en trok daarvoor in 1833 vanuit zijn woonplaats Londen per tweemaster naar Boston, en van daaruit naar New York, Albany en Manchester. Daarna woonde hij tot 1870 in Nederland en richtte zich op het schilderen van zeegezichten, zowel bij kalm als stormachtig weer. Zijn stijl is romantisch en verwant aan die van J.C. Schotel en Louis Meijer. Het ging Hulk om het weergeven van een geïdealiseerd sfeerbeeld van schepen op zee, in verschillende weersomstandigheden.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-