Hendrik Johannes Haverman

Amsterdam 1857-1928 Den Haag
Slapend naakt, olieverf op doek 30,5 x 25,7 cm, gesigneerd r.o.

tentoonstelling: Eelde, Museum de Buitenplaats, ‘De Appel. Tussen schuld en onschuld’, 24 sept.-27 nov. 2016.

Hendrik Haverman kreeg les van de vermaarde August Allebé aan de Academie van Amsterdam en trok daarna naar het zuiden voor onderricht aan de Academie van Brussel en van Antwerpen. Teruggekomen wijdde hij zich vooral aan het schilderen van genrestukken, waarbij zijn aanvankelijk forse impressionistische toets zich gaandeweg verfijnde. Daarnaast werd hij een gevierd portretschilder. Invloed van Allebé verraadt zich in de delicate schilderwijze, een natuurlijk coloriet en in de soms licht symbolische geladenheid van zijn onderwerpen.

vervangingswaarde: € 6.500,-
bieden vanaf: € 3.300,-