Wilhelm Christian 'Georg' Rueter

Haarlem 1875-1966 Amsterdam
Slapende eend, olieverf op paneel 23,5 x 32,2 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: Kunstzaal 'Heuff', Wassenaar.

Georg Rueter kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam, o.a. van August Allebé. Hij muntte uit in het tekenen en schilderen van portretten en bloemstillevens en behoorde aan het begin van deze eeuw tot de toonaangevende schilders in ons land, zoals onder anderen ook Breitner, Gestel, Maks en Sluijters dat waren. Rueter was ook werkzaam als glasschilder, bekend om zijn ramen van de Nieuwe Kerk in Delft en van de Pieterskerk in Leiden. Daarnaast ontwierp hij ex-libris, postzegels, en boekomslagen.

vervangingswaarde: € 4.800,-
bieden vanaf: € 2.200,-