Johannes Petrus Paulus 'Paul' Bodifée

Deventer 1866-1938
Slootje in Giethoorn, olieverf op doek op board 29,4 x 43,3 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: Herkomst: collectie kunstenaar/verzamelaar M.L. (Henk) Maas, Rotterdam (1924-2005).

Paul Bodifeé werd in 1866 in Deventer geboren. Na het volgen van de Normaalschool voor Tekenonderwijs en de Rijksacademie in Amsterdam keerde hij terug naar Deventer, waar hij tekenleraar werd. Daarnaast ontwikkelde hij zich tot een spraakmakend schilder van Overijsselse landschappen waarin hij de atmosfeer van het wat droge, zanderige Salland goed wist te treffen. Ook schilderde Bodifée oude Deventer stadsbuurten en landschappen in en rond Giethoorn.

vervangingswaarde: € 2.800,-
bieden vanaf: € 1.000,-