Lodewijk Franciscus Hendrik 'Louis' Apol

Den Haag 1850-1936
Sneeuwlandschap bij een toegangspoort, olieverf op doek 45,5 x 70,3 cm, gesigneerd l.o.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Louis Apol, schilder van de Haagse School, vervaardigde vrijwel uitsluitend winterlandschappen en besneeuwde bosgezichten. Mensen spelen daarin een ondergeschikte, of zelfs geen enkele rol. Alle aandacht gaat uit naar de natuur. De mooiste (winter)landschappen vond de schilder in en rond Den Haag en in de buurt van Arnhem. Ook schilderde hij een aantal zomerse rivier- en heidegezichten. In 1880 reisde Apol mee met een expeditietocht op de poolschoener Willem Barentsz. naar Spitsbergen. Tijdens deze reis maakte hij vele tekeningen en aquarellen van het poolgebied.

vervangingswaarde: € 38.000,-
bieden vanaf: € 18.000,-