Jan Holtrup

Lemmer 1917-1995 Oosterbeek
Sneeuwlandschap, olieverf op doek 50,3 x 40,3 cm, gesigneerd l.o.

Jan Holtrup begon pas te schilderen toen hij 42 jaar oud was. Hij verhuisde naar Hilversum, om daar les te nemen bij de landschapschilder J.F.C. Scherrewitz, wiens werk sterk beïnvloed werd door de Haagse School. Holtrup had een grote voorkeur voor het landschap van de Veluwe, het Gooi en Brabant. Wat zijn stijl betreft bleef hij dicht bij die van zijn leermeester, al is hij stemmiger en soms haast romantisch. In de jaren 60 verlegde hij zijn werkterrein naar Oosterbeek en omgeving. Holtrup schilderde ook landschappen in Duitsland en Oostenrijk. Zijn eigenlijke achternaam Poepjes heeft hij veranderd in Holtrop, de naam van zijn moeder.

vervangingswaarde: € 7.500,-
bieden vanaf: € 3.600,-