Fritz Freund

Darmstadt (Duitsland) 1859-1936 Miesbach (Duitsland)
Sneeuwpret, olieverf op doek 70,6 x 120,3 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

De bankierszoon Fritz Freund studeerde eerst rechten voordat hij definitief koos voor het schildersvak. Hij bezocht de kunstacademie in München (1881-1887) en vestigde zich in juni 1919 in het Beierse dorpje Miesbach. Daar ontstonden naast zonnige impressionistische landschappen zorgeloze voorstellingen van volks- en kerkfeesten en het idyllische boerenleven van alledag. De buurkinderen en dorpsgenoten van de kunstenaar stonden hiervoor model. Als ras impressionist besteedt hij veel aandacht aan de weergave het zonlicht, zowel in de zomer als op winterse dagen.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 8.500,-