Bernardus Johannes Blommers

Den Haag 1845-1914
Spelen in de branding, olieverf op doek 64,4 x 100,6 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: veiling C.F. Roos & Cie., Amsterdam, 18 febr. 1902, lotnr. 74; The Fine Art Galleries, Montreal, Canada, maart 1930; part. bezit Montreal, Canada.

Het eenvoudige leven van boeren en van de vissers in Katwijk aan Zee en Scheveningen koos Blommers als onderwerp voor zijn schilderijen en aquarellen. Van grote invloed op zijn werk was Jozef Israëls. Maar waar Israëls doorgaans de barre levensomstandigheden van de vissersbevolking uitbeeldde, legde Blommers liever de nadruk op het gelukkige familieleven. Zijn interieurs stralen tevredenheid en stil geluk uit. Het werk van Blommers genoot in zijn tijd een enorme populariteit, ook in het buitenland.

verzekeringswaarde: € 145.000,-
bieden vanaf: € 72.000,-