Henriëtte Ronner-Knip

Amsterdam 1821-1909 Brussel
Spelende katjes met een Japanse parasol, olieverf op papier op paneel 27,3 x 36,8 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1890

herkomst: part. coll. Verenigde Staten.

Henriëtte Ronner-Knip schilderde aanvankelijk dierstukken en honden, na 1870 vooral poezen. Feilloos wist ze de textuur van vachten, ogen en kleuren weer te geven en trof ze de soms rustige, soms speelse en onderzoekende aard van poezen. Haar werk was vooral geliefd bij de opkomende bourgeoisie in de 19e eeuw. Zij verbeeldt haar dieren dan ook al spelend, slapend en kruipend op en over de kostbare meubels en luxueuze stoffen die bij deze rijk geworden burgers zo in trek waren. Zowel in Nederland als in België werd zij vanwege haar werk geridderd.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-