Jan Willem 'Willy' Sluiter

Amersfoort 1873-1949 Den Haag
Springruiter op de Olympische Spelen 1928, aquarel op papier 31,0 x 22,0 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1928

herkomst: coll. Hotel Spaander, Volendam.

tentoonstelling: Dordrecht, Dordrechts Museum, 'Willy Sluiter (1873-1949). Gentleman-kunstenaaar', 27 juni-17 okt. 1999.

Willy Sluiter had twee uitgesproken talenten. Hij schilderde prachtige, impressionistische landschappen en haven- en stadsgezichten, en hij was een rastekenaar die in staat was om in rake schetsen zijn onderwerp vast te leggen. Familie en vrienden waren een favoriet onderwerp, evenals het mondaine strand- en uitgaansleven. Daarnaast blijkt uit zijn werk dat hij graag sportevenementen bezocht – vooral tennis- en paardrijdwedstrijden – en al rond 1910 maakte hij tekeningen van het wintervermaak op de pistes en racetrack bij het Zwitserse St. Moritz. Het werk van Sluiter was zeer geliefd en zijn karakteristieke stijl leidde ook tot tal van opdrachten voor boekomslagen, illustraties en affiches. Vanaf de jaren twintig was hij een bekend en succesvol kunstenaar.

vervangingswaarde: € 6.500,-
bieden vanaf: € 3.300,-