Hendrikus Johannes 'Henri' Knip

's-Hertogenbosch 1819-na 1897 (plaats onbekend)
Stadsgezicht met snelstromende rivier (mogelijk Zwitserland), aquarel op papier 49,5 x 72,7 cm, gesigneerd r.o.

Henri Knip stamde uit de beroemde schildersfamilie Knip en werd vanaf jonge leeftijd opgeleid door zijn vader M.A. Knip. Hij is bekend geworden met gouaches van buitenlandse (Zwitserse) en Brabantse landschappen. Mogelijk bezocht hij als jong schilder in 1933 met zijn vader de Zwitserse bergen, maar hij kan zijn Zwitserse motieven ook van familieleden ‘geleend’ hebben. Daarnaast schilderde hij Brabantse kastelen en landhuizen.

vervangingswaarde: € 3.000,-
bieden vanaf: € 1.500,-