Cole Morgan

New York 1950
Starter PH-2, gemengde techniek op doek 24,2 x 18,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '92

annotatie: verso: ''Starter PH-2'' 1992 Cole Morgan

Cole Morgan werd geboren in New York, maar groeide op in New Mexico (VS). Hij studeerde Engelse literatuur, kunstgeschiedenis en tekenen, waarna hij in de jaren 70 door Europa trok om er de Oude Meesters te bekijken. Zijn vroege werk bestaat uit hyperrealistische potloodtekeningen, en sinds het midden van de jaren 80 werkt hij in een non-figuratieve stijl. In zijn abstracte werk zijn evenwel elementen uit het fotorealisme, zoals het werken met schaduw, terug te vinden. De belangrijkste beeldelementen in Morgans werk zijn kleur, vorm en licht. Hij maakt er moderne trompe-l’oeils mee: vormen lijken opgeplakt en krijgen hun diepte door geschilderde schaduwen. Soms is er ook werkelijk sprake van een licht reliëf.

vervangingswaarde: € 4.000,-
bieden vanaf: € 2.000,-