Pieter 'Piet' van der Hem

Wirdum 1885-1961 Den Haag
Stierengevecht, Madrid, olieverf op doek 50,3 x 65,2 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1914

literatuur: Susan van den Berg, 'Gelukkig is er nog Spaansche wijn... Kunstenaar Piet van der Hem in Madrid' in: ' MB. Tijdschrift van Museum Belvédère', april 2019, afb. pag. 42.

Piet van der Hem behoorde aan het begin van de 20e eeuw tot de groep ‘modernen’ waartoe ook Gestel en Sluijters worden gerekend. Zijn onderwerpen vond hij vooral in het mondaine uitgaansleven en hij reisde graag en veel. In Parijs, Rome en Moskou schilderde hij het leven op straat en in de cabarets en danspaleizen. In 1914 stuurt de Haagse kunsthandel Boussod, Valadon & Cie hem naar Madrid om daar te schilderen. Hij vindt er de schilderachtige Gilano’s, de tingeltangels en de stierengevechten. ‘Er is zoo geweldig veel te schilderen hier (…) de ene indruk verdringt den andere’. Van een expositie na zijn terugkeer kwam het niet. De kunsthandel sloot vanwege het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog.

vervangingswaarde: € 8.000,-
bieden vanaf: € 4.000,-