'Jacobus' Johannes Doeser

Utrecht 1884-1970 Heemstede
Stilleven met anthuriums, olieverf op doek 97,1 x 80,4 cm, gesigneerd r.o.

Jacobus Doeser is vooral bekend om zijn kleurrijke, expressieve bloemstukken op groot formaat. Hij schilderde echter ook portretten, stillevens, landschappen, marines en religieuze voorstellingen. In de periode 1915-1919 woonde hij in het kunstenaarsdorp Laren, vanaf circa 1920 tot 1939 in Leipzig, en daarna tot 1969 in Bennebroek. Doeser vormde zichzelf en ontwikkelde zich onafhankelijk van moderne kunststromingen. Hij was lid van Kunst Zij Ons Doel in Haarlem en St. Lucas in Amsterdam.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-