Evert Jan Ligtelijn

Amsterdam 1893-1975 Laren (N.H.)
Stilleven met droogbloemen, olieverf op doek 75,0 x 88,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '37

herkomst: veiling S.J. Mak van Waay, Amsterdam, 28 febr. 1939. lotnr. 485 (met afb.).

De autodidact Evert Jan Ligtelijn werd in 1893 in Amsterdam geboren en woonde en werkte lange tijd in deze stad. Daarnaast woonde hij ook in Naarden en Gorssel. Met name zijn Amsterdamse stadsgezichten variëren in stijl van een uiterst stemmingsvol impressionisme tot krachtige, zeer eigenzinnig vormgegeven impressies. Ligtelijn schilderde ook portretten en stillevens en maakte verschillende verre reizen, onder andere naar Noord- en Zuid-Amerika.

vervangingswaarde: € 3.000,-
bieden vanaf: € 1.100,-