Petronella van Woensel

Raalte 1785-1840 Den Haag
Stilleven met een roemer, schelp en druiven, olieverf op paneel 50,8 x 58,9 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: veiling Sotheby's, Londen, 22 juni 1988, lotnr. 456; part. bezit Florida, Verenigde Staten.

Petronella van Woensel werd geboren in 1785 in een welgesteld gezin. Omdat zij tekentalent bleek te hebben kreeg Petronella al op 10-jarige leeftijd les van de Haagse stillevenschilder Jan van Os. Daarna specialiseerde zij zich in het maken van botanische tekeningen en het schilderen van stillevens van bloemen, vruchten en gevogelte. In tegenstelling tot vele van haar vrouwelijke tijdgenoten trad Petronella van Woensel naar buiten met haar schilderkunst door regelmatig deel te nemen aan de Tentoonstellingen van Levende Meesters.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-