Andries Hendrik 'Henk' Munnik

Middelburg 1912-1997 Den Haag
Stilleven met emaille ketel en lantaarn, olieverf op paneel 70,0 x 73,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '35

Henk Munnik was een veelzijdig kunstenaar, die een gevarieerd oeuvre opbouwde. Zo schilderde hij figuratief – stillevens, naakten, portretten en dorpsgezichten -, maar ook maakte hij vanaf het einde van de jaren 60 abstracte werken. Bovendien ‘beperkte’ Henk Munnik zich niet alleen tot schilderen maar vervaardigde hij ook stofontwerpen en verzorgde hij (boek)illustraties. Munnik kreeg zijn opleiding aan de academie in Den Haag en had onder anderen les van Cees Bolding. In zijn werk is hij beïnvloed door Dick Ket, Pyke Koch, Georges Braque en de École de Paris. Munnik maakte in 1960 deel uit van de Haagse kunstenaarsgroep Verve en was lid van Pulchri Studio.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-